Příklady a prezentace DotVVM z Update Days: ASP.NET Core

|
Publikováno:

Minulý čtvrtek a pátek proběhla v Microsoftu konference Update Days: ASP.NET Core, kde jsme s Michalem Altairem Valáškem a Martinem Dybalem ukazovali dva způsoby, jak postavit webovou aplikaci na ASP.NET Core.

První den Altair ukazoval, jak v Razor Pages vytvořit public facing aplikaci a využít Data Annotations k automatickému generování uživatelského rozhraní. Materiály z jeho části najdete na jeho blogu.

Druhý den jsme s Martinem představili náš framework DotVVM, který se hodí pro složité webové aplikace, které svým vzhledem připomínají spíše aplikace desktopové. Vzhledem k tomu, že většina publika o DotVVM již někdy slyšela, ukazovali jsme spíše pokročilé věci, rozšiřitelnost a komponenty z našeho komerčního balíčku DotVVM Business Pack, jehož druhá verze bude vydána ve finální podobě již brzy.

Live stream v češtině – píšeme DotVVM aplikaci

Ve středu 20. února 2019 od 20:30 budeme na Twitchi s Altairem programovat a při tom streamovat.

Pokud chcete vidět, jak v DotVVM napíšeme Altairovu vzorovou aplikaci AskMe, nenechte si live stream ujít.

Corestart 3.0 – Desktopové aplikace konečně na .NET Core

Další konferenci s názvem CORESTART 3.0, která se bude zabývat novou verzí .NET Core 3.0, budeme pořádat 6. a 7. června 2019, opět v pražské pobočce Microsoftu.

Velká část programu se bude zabývat desktopovými technologiemi Windows Forms a WPF, které mají být na .NET Core 3.0 podporovány a dále rozvíjeny. Můžete se těšit i na několik zahraničních speakerů, kteří v ČR ještě nikdy nepřednášeli, a kromě toho samozřejmě nebudou chybět i známé tváře z české MVP komunity.


No a datum velké Update Conference je již oznámeno na 14. a 15. listopadu 2019. Registraci spustíme po Buildu.

Tomáš Herceg
Tomáš Herceg

BIO: 

I am the CEO of RIGANTI, small software development company located in Prague, Czech Republic.

I am a Microsoft Regional Director and Microsoft Most Valuable Professional.

I am the author of DotVVM, an open source .NET-based web framework which lets you build Line-of-Business applications easily and without writing thousands lines of Javascript code.

Ostatní články z kategorie: .NET Portal Blog