Služby, které nabízíme

Návrhy architektury

Svět software je velmi komplikovaný a možností, jak aplikaci postavit, je celá řada.
Chcete mít aplikaci v cloudu, nebo na vlastní infrastruktuře? Vyplatí se všechny části programovat od nuly, nedalo by se pro část funkcionality využít nějaké existující řešení? Máte data v několika systémech a potřebujete je propojit? Potřebujete poradit, jak organizovat a strukturovat kód aplikace do logických celků, aby jeho části bylo možné využít opakovaně a aby se lépe udržovaly?
Dokážeme navrhnout řešení s ohledem na výše zmíněné otázky. Společně s vámi zmapujeme, z jakých částí se vaše řešení skládá, odkud kam tečou data, na jaké externí systémy je aplikace napojena, a navrhneme, jaký by měl být cílový stav a jak se do něj dostat.

Zakázkový vývoj software

Naše projekty nejčastěji využívají technologie Microsoftu – ASP.NET, Microsoft SQL Server, Entity Framework, Xamarin nebo WPF. Jiné platformy pro nás nicméně nejsou překážkou.
Dokážeme se napojit na řešení jako je SAP, Microsoft Dynamics NAV nebo Microsoft Dynamics CRM. U webových aplikací, které stavíme na platformě ASP.NET, je pro nás samozřejmostí využívání nejnovějších možností HTML5 a CSS. Máme bohaté zkušenosti s populárními frameworky Angular a React. Pro informační systémy jsme vyvinuli vlastní open source framework DotVVM, který je lépe provázaný s platformou .NET a ve kterém jsme velmi produktivní. Tento framework používají kromě nás firmy z více než 40 zemí po celém světě a začíná se těšit čím dál větší oblibě, zvláště v segmentu informačních systémů a line of business aplikací.

Informační systémy

Nejčastěji poptávaným typem aplikací jsou různé informační systémy, administrační portály či různé dashboardy. Známe velmi dobře problematiku CRM, ERP, MES a podobných systémů využívaných ve firmách, včetně již hotových řešení, která lze customizovat – Microsoft Dynamics NAV, Microsoft Dynamics CRM, Salesforce a mnohé další.
Vyvinuli jsme několik velmi komplexních ERP systémů, které se využívají ve výrobě a kde je jakýkoliv výpadek kritický. Máme zkušenosti i s návrhem uživatelského rozhraní pro tyto typy aplikací.
Abychom byli při vývoji efektivní, vyvinuli jsme vlastní framework DotVVM, který tvorbu podobných aplikací značně usnadňuje – obsahuje celou řadu hotových komponent, které řeší typické problémy a funkcionality.

Design, frontend a UX

Celkový vzhled aplikace, webu, či informačního systému je taktéž neoddělitelnou součástí našich projektů. Máme zkušenosti s tvorbou UI pro prezentační weby, webové aplikace, portály, e-shopy, či komplexní informační systémy a business aplikace, kde se pracuje s velkým množstvím dat.
Můžete od nás očekávat šablony, které jsou plně responsivní, optimalizované a modulární. Vše testujeme na reálných zařízeních, která vaši klienti používají. Podle potřeby dokážeme upravit existující design, nebo vytvořit kompletní návrh od nuly. Samozřejmostí je SEO založené na analýze chování uživatelů.
Používáme ty nejmodernější technologie, nástroje a konvence - vždy se snažíme posunout vpřed zákazníka i sebe. Naše frontendové návrhy jsou založeny na SASS a OOCSS přístupu, a využíváme mnohé další technologie a osvědčené postupy.

Konzultace a školení

Máme značné know-how, o které se dělíme s ostatními firmami. V RIGANTI pracují 3 lidé ocenění titulem Microsoft Most Valuable Professional, který Microsoft uděluje expertům v oboru za přednášení na konferencích, psaní odborných článků, podílení se na open source projektech či činnost v technických komunitách vývojářů.
Pomáhali jsme mnoha firmám a vývojářským týmům při návrhu architektury řešení, výběru vhodných technologií, či sestavování vzdělávacího plánu zahrnující různé oblasti platformy .NET tak, aby byli připraveni na práci na novém projektu. Velmi dobře se orientujeme v problematice cloudu, zejména Microsoft Azure. Umíme pomoci s výběrem služeb s ohledem na výkonnostní požadavky i provozní náklady. Několika firmám jsme pomáhali při přechodu z PHP na .NET, včetně komplexního zaškolení celého týmu a provádění pravidelných code review.

Modernizace legacy systémů

Denně se setkáváme s firmami, jejichž systémy jsou více než 10 let staré, a které potřebují pomoci s jejich modernizací. Přepsat takový systém od nuly většinou není možné, jelikož jde o extrémní objem práce, a často je to i ekonomicky neopodstatnitelné.
Máme s takovými systémy zkušenosti – některé z našich projektů začal vyvíjet někdo jiný a k nám se dostaly až po letech, často s velkým technologickým dluhem. Jsme schopni takové systémy převzít, spravovat, postupně rozvíjet a modernizovat. Dokážeme je pokrýt testy, pomocí různých diagnostických nástrojů zjistit, kde jsou slabá místa a výkonnostní či bezpečnostní problémy, a postupnými úpravami je modernizovat, přičemž aplikace neustále funguje a lze do ní přidávat novou funkcionalitu.

Systémové integrace

Málokterá aplikace je dnes odstřižena od okolního světa – většinou se integruje s různými dalšími systémy prostřednictvím různých API či synchronizačních nástrojů.
Díky našemu největšímu projektu, který se napojuje na desítky prodejních systémů v divadlech a poskytuje různé možnosti integrace pro třetí strany, jež přes něj uskutečňují své prodeje, máme s touto oblastí bohaté zkušenosti.
Stáli jsme u návrhu a vývoje několika integračních platforem, které jsou dnes využívány v několika výrobních firmách. Známe sílu cloudových technologií a máme přehled o službách v této oblasti, například Azure API Management, Mashery a dalších.

DotVVM

DotVVM je open source framework, který jsme vyvinuli za účelem zjednodušení vývoje webových informačních systémů. Na rozdíl od jiných technologií (Angular, React) DotVVM nevyžaduje znalost JavaScriptu a je velmi snadno uchopitelné pro kohokoliv, kdo má zkušenosti s platformou .NET.

DotVVM začalo jako náš interní projekt, velmi brzy se však ukázalo, že o něj mají zájem i další firmy. Uvolnili jsme jej tedy jako open source, a začali prodávat pokročilejší sady komponent jako komerční produkty. Vyvinuli jsme i doplněk do vývojového prostředí Visual Studio, který vývojářům značně usnadňuje práci s tímto frameworkem a činí je tak mnohem produktivnější. DotVVM využívají stovky firem z více než 40 zemí po celém světě. O DotVVM přednášíme na významných konferencích a poskytujeme k němu podporu, servisní smlouvy a individuální konzultace.